Pocketformaat negatieven digitaliseren

Pocketformaat negatieven digitaliseren

Opdracht FormulierAanmelden

Pocketformaat negatieven digitaliseren

De pocketformaat negatieven digitaliseren we d.m.v. een speciale mal in professionele flatbed scanners en met software van Silverfast. Voordat de negatieven worden gedigitaliseerd blazen we het stof eraf. Pocketformaat negatieven hebben als nadeel dat deze moeilijker dan andere soorten negatieven te vergroten zijn. De reden hiervan is dat het formaat erg klein is.De prijs van het digitaliseren is per negatief. We voorzien de mapjes waarin u de negatieven heeft opgeborgen van een sticker met naam en een volgnummer zodat u deze later weer eenvoudig kan terugvinden op bijvoorbeeld de usb-stick in genummerde mappen. In deze mappen zit een folder onbewerkt en een folder bewerkt

Wat verstaan we bij Scanpaleis onder bewerkt en onbewerkt?

Alle beelden worden door ons rechtgezet, waar nodig worden de beelden gespiegeld en lelijke witte en zwarte randjes worden verwijderd. Deze beelden worden opgeslagen in een map onbewerkt. Hierna worden alle beelden zoveel als mogelijk op kleur en licht gecorrigeerd en opgeslagen in de map bewerkt.

Het proces van scannen

Voor het scannen van dia’s en negatieven maken wij gebruik van professionele apparatuur en software. Door de combinatie van de hard- en software scannen we met stof-, kras-, kleur- en belichtingscorrectie. Hoe beter het aangeleverde materiaal de afgelopen jaren is bewaard hoe mooier het uiteindelijke resultaat is. Kleuren dia’s en negatieven zijn veel beter te corrigeren met stof- en krascorrectie dan zwart-wit dia’s en negatieven. Dit is helaas een gegeven waar we niets aan kunnen veranderen.

Bestandsformaat

Standaard slaan wij de ingescande bestanden op als JPEG. Het is eventueel ook mogelijk om voor het TIFF formaat te kiezen. Beide bestanden hebben hun voor en nadelen. JPEG is een gecomprimeerd bestand waardoor kleiner en eenvoudiger te gebruiken voor bijvoorbeeld het bekijken op een computer of tv-scherm, een website of te versturen via internet. Maar door dit comprimeren ontstaat er enig verlies van kwaliteit. TIFF bestanden zijn ongecomprimeerd maar daardoor veel groter dan JPEG bestanden. Uw beelden als TIFF inscannen is duurder dan JPEG omdat het scannen meer tijd kost.

Hoe weet ik welke kwaliteit ik moet kiezen?

Uw keuze hangt af van hetgeen u met de gedigitaliseerde beelden zou willen doen.
De volgende voorbeelden kunnen u hierbij helpen:

  • 1200 dpi, geschikt voor een fotoboek en standaard computer of tv scherm
  • 2400 dpi, geschikt voor HD-TV
  • 3600 dpi, geschikt voor projectie met Beamer

De meeste klanten van Scanpaleis maken de keuze voor 2400 dpi. Bent u niet zeker over de kwaliteit die u nodig heeft laat dan door Scanpaleis een aantal van uw negatieven en/of dia’s inscannen op de verschillende kwaliteiten. Deze service is geheel gratis! Standaard digitaliseren we naar 2400 dpi indien u op het opdrachtformulier geen keuze maakt.  

Kleinbeeld dia's & negatieven
Aantal beelden1200 dpi2400 dpi3600 dpi
1 - 500€0,39€0,59€0,89
501 - 1000€0,36€0,56€0,86
1001 - 2500€0,33€0,53€0,83
meer dan 2500€0,30€0,50€0,80

Middenformaat dia's & negatieven
Aantal beelden300 dpi600 dpi1200 dpi
1 - 500€0,69€0,89€1,19
501 - 1000€0,66€0,86€1,16
1001 - 2500€0,63€0,83€1,13
meer dan 2500€0,60€0,80€1,10

Glasnegatieven, vlakfilm & geraamde middenformaat dia's (6x6)
Aantal300 dpi600 dpi1200 dpi
1 - 250€2,50€3,00€3,50
251 - 500€2,25€2,75€3,25
meer dan 500€2,00€2,50€3,00

Algemeen: dia’s en negatieven

Voor het digitaliseren van dia’s en negatieven maken wij onderscheid tussen het digitaliseren drie prijs categorieën:

  1. (half)kleinbeeldformaat, pocketformaat, APS & instamatic
  2. Middenformaat 6 x 4,5 cm, 6 x 6 cm, 6 x 7 cm, 6 x 8 cm en 6 x 9 cm
  3. Glasnegatieven (klein en groot) en vlakfilm

Let op: Kleinbeeld dia’s niet uitramen! Wij scannen de dia’s in de raampjes!

  • Kleinbeeld dia’s tussen glas: het inscannen van dia’s tussen glas is duurder dan normale kleinbeeld dia’s. Dia’s tussen glas moeten wij apart reinigen en inscannen. De extra prijs per dia is €0,20. 
  • Bij het digitaliseren van dia’s en negatieven heeft u altijd een basisprijs van €10,-.
  • Voor los aangeleverde dia’s die wij in sledes moeten plaatsen en/of moeten spiegelen berekenen wij €5,00 per slede tot 50 stuks.
  • Afhankelijk van de hoeveelheid data schrijven wij uw bestanden weg naar een USB-stick of een hard-disk van Scanpaleis waarvoor wij kosten in rekening brengen.
  • De vermelde prijzen zijn per dia of negatief.
  • Indien de negatieven of dia’s nog op een rolletje zitten i.p.v. als stroken in mapjes berekenen wij €5,- extra per rolletje om deze te splitsen.
  • Bij het inscannen van APS-rolletjes komt bovenop de prijs voor het inscannen van de beelden en de basisprijs een extra bedrag van €5,- per rolletje. Wij digitaliseren altijd alle beelden op een rolletje.
  • Voor het scannen naar TIFF formaat berekenen wij €0,20 extra per beeld.

 

Over het beeldformaat middenformaat 120-film

110 was een op cartridges gebaseerd filmformaat voor stilstaande fotografie, geïntroduceerd door Kodak in 1972 voor gebruik in zijn Pocket Instamatic-camera’s. Het was gebaseerd op Kodak’s 126-formaat, maar met een kleiner negatiefformaat (110 gebruikt 16 mm-film), waardoor het moeilijk is om succesvol te vergroten, maar met zeer compacte camera’s. Zowel 126- als 110-film werden geïntroduceerd om te voldoen aan de vraag van de consument naar film die gemakkelijker te laden en te lossen was dan rolfilmcamera’s.

Tijdens gebruik was het framenummer op de papieren achterkant zichtbaar door een venster aan de achterkant van de cartridge. De film hoefde niet teruggespoeld te worden. Het was vooraf belicht met kaderlijnen en -nummers, een functie die bedoeld was om het voor fotoprocessors gemakkelijker en efficiënter te maken om af te drukken, en bevat één perforatie per frame. Negatieven werden teruggestuurd van verwerking in strips, zonder de originele cartridge.

Een tab aan één kant kan worden gebruikt om de filmsnelheid aan te geven, ofwel ‘laag’ (ISO 100) met een lange tab, of ‘hoog’ (ISO 400) met een korte tab. De meeste camera’s konden van deze functie geen gebruik maken.

De meeste 110 camera’s waren goedkoop, maar er waren meer geavanceerde modellen beschikbaar, met focuslenzen met meerdere elementen en elektronisch gestuurde belichtingssystemen.

110 diafilm was tot 1982 verkrijgbaar bij Kodak, en Kodak stopte met het maken van 110 camera’s in 1994, hoewel er nog steeds 110 film beschikbaar is voor specialistisch gebruik.

Gratis retourzending binnen Nederland bij opdrachten vanaf €100,-!

Laat uw video-, film-, geluid- & beeldmateriaal digitaliseren door Scanpaleis!